Loading…

جزیره بانک های اطلاعاتی

ارسال کننده: حسین احمدی
حسین احمدی ، بنیانگذار TOSINSO ، توسعه دهنده وب و برنامه نویس ، بیش از 12 سال سابقه فعالیت حرفه ای در سطح کلان ، مشاور ، مدیر پروژه و مدرس نهادهای مالی و اعتباری ، تخصص در پلتفرم دات نت و زبان سی شارپ ، طراحی و توسعه وب ، امنیت نرم افزار ، تحلیل سیستم های اطلاعاتی و داده کاوی ...
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: آشنایی با عبارت WAITFOR در SQL Server
اگر قبلاً با سرویس Agent در SQL Server کار کرده باشید می دانید که این سرویس برای اجرای کارهای زمانبندی شده استفاده می شود. برای مثال، شما می خواهید عملیات تهیه پشتیبان را در یک زمان مشخص انجام بدهید یا عملیات Maintenance را بر روی بانک اطلاعاتی خود انجام دهید. در SQL Server امکان ایجاد زمان بندی یا ایجاد تاخیر در بین دستورات یک script بوسیله عبارت WAITFOR وجود دارد. WAITFOR به دو صورت قابل استفاده است:

1. ایجاد وقفه در بین اجرای Script ها: بوسیله عبارت WAITFOR DELAY می توان برای ایجاد وقفه بین اجرای دو یا چند دستور استفاده کرد و شیوه استفاده از آن به صورت زیر است:

PRINT 'Line1';
WAITFOR DELAY '00:00:30';
PRINT 'Line2';

همانطور که مشاهده می کنید بین دو دستور PRINT از WAITFOR DELAY برای ایجاد تاخیر 30 ثانیه استفاده شده. به عنوان مثال، فرض کنید که برای کار در حال ترک سیستم هستید و می خواهید یک کوئری یا یکسری دستورات 20 دقیقه بعد از رفتن شما اجرا شوند:

WAITFOR DELAY '00:30:00';
...

2. اجرای یک یا چند دستور در زمان مشخص: حالت دیگری که قابل استفاده است WAITFOR TIME می باشد، در این حالت شما می توانید یک زمان مشخص را برای اجرای script مشخص کنید، در حقیقت WAITFOR TIME باعث ایجاد یک وقفه تا زمان مشخص شده می شود، در حالی که WAITFOR DELAY بر اساس میزان زمانی که مشخص شده صبر می کند. در زیر نمونه ای از استفاده از WAITFOR TIME را مشاهده می کنید:

WAITFOR TIME '20:30:00'
...

دستور بالا تا ساعت 20:30 دقیقه منتظر مانده و دستورات بعد از آن اجرا خواهند شد. ITpro باشید

نویسنده: حسین احمدی
منبع: ITpro
دیدگاه ها
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 8 ماه قبل
با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
از بابت این آموزش بسیار ممنونم لطف کردید
برای ارسال نظر وارد شوید.

Countdown